Redmi K20’nin açılır kapanır kamera mekanizması sonunda doğrulandı

Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin uygun fiyatlı amiral gemi modeli için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Snapdragon 855 yonga setinden gücünü alacak aygıtın Redmi K20 olarak isimlendirilmesi haricinde elimizdeki bilgiler epeyce kısıtlı. Yalnızca açılır kapanır ön kamera mekanizması ile geleceği iddia ediliyordu. Açılır kapanır kamera düzeneği kestirim olmaktan çıkıp resmiyet kazandı.

Emsallerinden hafif olacak

Firmanın Weibo hesabından paylaşılan posterde açılır kapanır ön kamera düzeneği doğrulandı. Alt tarafta görebileceğiniz bu postere ek olarak firma CEO’su Lu Weibing de kendi hesabından birtakım bilgiler paylaştı. Bu bilgilerden birincisi aygıtın emsallerinden hafif olduğu.

Açılır kapanır kamera düzeneği bulunan telefonların yükü 200-210 gramı bulabiliyor. Lu Weibing, mühendislik grubunun özel bir çalışma yaparak, açılır kapanır ön kamera düzeneği kullanmalarına karşın aygıtı hafif tutabildiklerini söyledi.

İkinci açıklama ise sistemin ömrü hakkında. Bu düzeneğin 300 bin defa kullanıma imkan sağlayacağı açıklandı. Günde 100 defa açıldığını düşünürsek 8 yıllık kullanım ömrü sunuyor. Açıkçası haberlerimizi yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere Samsung Galaxy Fold’un da 200 bin defa katlanmaya güçlü olduğu söylenmişti. Lakin birinci günden ekran meseleleri yaşandı. O yüzden bu stil sayıların dayanıklılık konusunda net bir bilgi verdiğini söylemek mümkün değil. Lakin firmayı da töhmet altında bırakmamak gerek. Aygıt raflardaki yerini aldığında, dayanıklılığı kullanıcılar tarafından onaylanacaktır.

Başa dön tuşu