Redmi markası altında Max modeli çıkmayacak

Xiaomi’nin akıllı telefon serileri, içinde bulunduğumuz yıl itibariyle büyük değişimlere uğruyor. Bilhassa Redmi alt markasının gelmesiyle birlikte, Xiaomi Mi modelleri üst segmente yerleştirilmeye çalışılıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde Xiaomi yöneticisi Lei Jun tarafından Max ve Note serisi bekleyenlere üzücü bir haber geldi. Yöneticinin toplumsal medya paylaşımından anlaşıldığı kadarıyla Xiaomi telefonlar, Mi amiral gemileri, Mix serisi ve Meitu iştirakindeki CC serisinden oluşacak. Max ve Note serisini ise bir daha göremeyeceğiz.

Gözler Redmi’ye çevrildi

Xiaomi tarafından gelen bu açıklama sonrası, bilhassa Max serisi için gözler Redmi alt markasına çevrildi. Redmi Max isminde yeni bir model görüp görmeyeceğimiz konusunda dedikodular ortaya çıkmaya başladı. Redmi yöneticisi Lu Weibing, Redmi Max modelini kendisine soran bir takipçisine böyle bir planlarının olmadığı cevabını verdi.

Redmi tarafından bu yanıtın gelmesiyle birlikte Max serisini bekleyenler için umutlar uygunca tükenmeye başladı. Devasa ekran ve batarya ikilisiyle kendine hayran kitlesi oluşturan Max modelleri, Mi Max 3 ile son bulmuş olabilir.

Tabii ki firmanın fikrini değiştirme ihtimali her vakit bulunuyor. Durumlar iç açıcı gözükmese de 2020 yılında yeni bir Mi Max modeli görmemiz hala mümkün. En azından diğer isimlendirmeyle gelse bile batarya performansı odaklı Xiaomi telefon bekleyen birçok kullanıcı mevcut.

Başa dön tuşu