Redmi Note 7 serisi dört ayda 10 milyondan fazla sattı

Ocak ayında piyasaya sürülen Redmi Note 7, o tarihten bu yanan piyasadaki en popüler orta sınıf telefonlardan biri olmayı başardı. Çinli şirket Şubat ayında ise 48 megapiksel kameralı Redmi Note 7 Pro’yu çıkarmıştı. Mart sonunda Note 7 serisi satışlarının dünya genelinde 4 milyona ulaşması ile birlikte ne kadar yanlışsız bir atılım yapıldığı kanıtlandı.
Xiaomi, bugün Redmi Note 7 serisi için yeni bir kilometre taşına ulaşıldığını açıkladı. Şirket, 129 gün üzere kısa bir müddette 10 milyon adet Redmi Note 7 satışı gerçekleştiğini duyurdu. Hesaplama yapacak olursak, açıklanan sayı her ay ortalama olarak 2 milyondan fazla Redmi Note 7 satıldığı manasına geliyor.

Çin ve Hindistan pazarının katkısı büyük

Redmi Note 7 serisinin gösterdiği bu muvaffakiyet elbet ki Çin ve Hindistan pazarındaki inanılmaz satış sayılarından kaynaklanıyor. Bu iki pazardaki satışların 10 milyonun yarısından fazlasını oluşturduğu belirtildi.
Redmi Note 7 serisinin Note 7, Note 7 Pro ve Note 7S olmak üzere üç farklı modeli var. Çinli üretici şu anda “amiral gemisi katili” olarak piyasayada uzunluk göstermesi beklenen Redmi K20 akıllı telefon serisini çıkarmaya hazırlanıyor.

Başa dön tuşu