Redmi’nin amiral gemisinden ilk detaylar: 32 MP ön, 48 MP arka kamera

Xiaomi’den ayrılan Redmi’nin Snapdragon 855 yonga setiyle gelecek amiral gemisi modeli üzerinde çalıştığı sürpriz değil. Gerek firma CEO’su gerekse de sızıntılar bu durumu aylardır tekrar tekrar önümüze çıkarıyor. Lakin bu sefer aygıtın teknik özellikleriyle ilgili birinci bilgelere ulaşmış olabiliriz.

Kamera tarafı iddialı

Daha öncesinde başarılı sızıntılarıyla bilinen Çinli bir kaynak yeni aygıtın özelliklerini içeren fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafa nazaran 6.39 inç boyutunda, 2340 x 1080 çözünürlüğünde ekran ile gelen aygıtın yongası SM8150. İddia edebileceğiniz üzere bu yonga kodu Snapdragon 855’e işaret ediyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama ise aygıtın öbür özelliklerinden.

Asıl değerli kısım ise kamera konfigürasyonu noktasında. Note 7 Pro’da 48 MP art, dün tanıtılan Y3’de ise 32 MP ön kamera kullanan firma görünen o ki amiral gemisi modelinde bunun bir kombinasyonunu yapmak istiyor. Aygıtın 32 MP ön kamerası ve 48 MP art kamerası mevcut. 48 MP’lik ana sensör içinde bulunduğumuz yılın tanınan modeli Sony IMX586 olabilir. Bu sensöre 8 MP ve 13 MP olmak üzere iki adet yardımcı kamera eşlik ediyor.

Her ne kadar sızıntı mantıklı gelse de kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değil. Aygıtın birçok fotoğrafı ortaya çıkmaya başladı ancak teknik özellikleri hala gizemini koruyor. Uygun fiyat odaklı Redmi’nin amiral gemisinin fiyatını ve özelliklerini yakın vakitte resmi biçimde görme ihtimalimiz epeyce yüksek.

Başa dön tuşu