Samsung, akıllı saatler için microLED ekranı ticarileştirmeye başladı

Bildiğiniz üzere mevcut Samsung Galaxy Watch modelleri OLED ekran kullanıyor. Samsung, öbür üreticilere de akıllı saat OLED panelleri tedarik ediyor. Güney Kore’den gelen yeni rapor, şirketin akıllı saatler için MicroLED teknolojisini ticarileştirmeye başladığını gösteriyor. Gelecek Galaxy Watch’lar bu gelişmiş panellere sahip olacak.

Samsung, Apple Watch için en büyük OLED panel tedarikçilerinden biri. Yeni Apple Watch Ultra modelinin MicroLED ekrana sahip olması bekleniyor. Apple, Samsung’dan eskisi kadar OLED panel siparişi vermeyecek lakin Samsung Display, Apple’ın en büyük microLED panel tedarikçisi olmaya devam edecek.

MicroLED paneller, OLED’e nazaran kıymetli iyileştirmeler (daha parlak, daha düzgün kontrast oranı, kusursuz renk üretimi) sunacak. Güneş ışığında çok daha güzel görüş, daha fazla güç verimliliği ile pil ömrünü uzatma, sağladığı yararların başında geliyor.

Samsung Display’in 2022 sonunda bu proje için yeni bir takım kurduğu biliniyor. Takımın maksadı, bu teknolojinin yakın gelecekte ticarileştirilmesini sağlamak. Şirket, bu yıl içinde geliştirme basamağını tamamlamayı umuyor. Global akıllı saat pazarında Apple’ın hissesi %30’a yaklaşırken, Samsung’un hissesi %10.

Başa dön tuşu