Samsung Canlı Yayın Yapabilen Fırın Duyurdu

Samsung, bir fırında bulunması beklenmeyen pek çok özelliğe sahip yeni fırını Bespoke AI Oven’ı tanıttı. Fırın, içindeki kameradan canlı yayın yapma imkânı bile sunuyor.

Teknoloji dünyasının sabırsızlıkla beklediği CES 2023 için çok kısa bir süre kalmışken dev isimler yeni ürünlerini şimdiden tanıtmaya başladı. İlk ürünlerden biri, Samsung’un bir fırında olacağını hayal etmediğiniz özelliklere yer veren ‘Bespoke AI Oven’ oldu.

Samsung Bespoke AI Oven, fırında pişirme işlemini çok daha öte noktaya taşıyarak bu süreci tamamen yapay zekâya devredecek. Fırın, içinde bulunan kameralarıyla ne pişirmek istediğinizi otomatik olarak algılayacak ve en uygun sıcaklığı, zamanı ve pişirme seçeneğini kullanıcılara sunacak.

106 farklı yemek algılanabiliyor:

samsung bespoke ai oven

Samsung tarafından paylaşılan bilgilere göre fırının Avrupa modeli, 106 farklı yemek ve malzemeyi tanıma kapasitesine sahip. Pişirme önerileri, fırın içinde bulunan kamerayla yemek tespit edildikten sonra fırında bulunan 7 inçlik dokunmatik ekrana yansıtılıyor. Elbette kullanıcılar, önerilen ayarlar üzerinde değişiklik yapabiliyor.

Fırındaki kamera, sadece yemek algılamak için kullanılmayacak:

Samsung Bespoke AI Oven’ın içinde bulunan kamera, şirketin açıklamasına göre sadece yemek algılamak için de kullanılmayacak. Kullanıcılar, fırın içindeki kamerayı sosyal medya platformlarında canlı yayın yapmak için bile kullanabilecek. Böylece özellikle yemek içeriği üreten içerik üreticilerine yeni bir araç sunulacak.

Fırın, telefondan da kontrol edilebilecek:

Nesnelerin internetinin gelişimi, Samsung’un yeni fırınında da hissedilecek. Kullanıcılar, fırını Wi-Fi ağına bağlayabilecek ve Samsung’un SmartThings Cooking platformu üzerinden telefon ile kontrol edilebilecek. Fırın, ayrıca Samsung Health ile de entegre çalışacak ve kullanıcılara, gün içindeki aktivitelerine özel yemek seçenekleri de sunacak.

Samsung’un yenilikçi fırını, Avrupa ve ABD’de bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Fırının fiyatı hakkındaysa henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Başa dön tuşu