Samsung daha kaliteli sosyal medya görselleri için düğmeye bastı

Toplumsal medya uygulamaları telefonun kamera bileşenini temel alarak kendi özel uygulaması ile fotoğraf çekmenizi ve düzenleyebilmenizi sağlıyor. Ne var ki toplumsal medyaya yüklendiğinde bu fotoğraflar kalite kaybına uğruyor. Samsung bunun önüne geçmek istiyor.

Samsung kaliteli toplumsal medya fotoğrafları istiyor

Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen argümanlara nazaran Samsung, Snapchat, TikTok ve Instagram ortasında özel bir iş birliği başladı. Bu iş birliğine nazaran Galaxy telefonların kameralarında bulunan gece modu yahut yardımcı kamera lensleri üzere bileşenler bu uygulamalar tarafından kullanılabilecek. Böylelikle görseller toplumsal medyadan indirildiğinde dahi kalitesini koruyacak.

Şimdi ise Galaxy S23 amiral gemisi serisinin bu esnekliği kullanıcılara sunacağı tez ediliyor. Galaxy S23 serisi piyasaya çıktığı devirde güncellenecek olan uygulamalar lenslere geniş bir erişim hakkı elde edecek.

Bazı kaynaklar Galaxy S22 amiral gemisi serisinin de şu sıralarda bu özelliğe kavuşmuş olabileceğini belirtiyor. Öbür taraftan yıl içerisinde farklı Galaxy akıllı telefonlarına da bu özellik sunulacak.

Başa dön tuşu