Samsung Galaxy Fold parçalarına ayrıldı: Katlanır mekanizmaya ilk yakından bakış

Samsung Galaxy Fold, firmanın birinci katlanabilir ekrana sahip telefonu ve son derece değerli mühendislik eseri, Weibo üzerinde paylaşılan fotoğraflarda birinci defa kesimlerine ayrıldı.
Beş modülden oluşan ana sistem, karmaşık bir yapıya sahip. Sistemin ana emeli telefonu açtığınızda tam düz halde tutmak, kapandığında ise kapalı tutmak olarak görülebiliyor. Bunun modülleri yakından incelendiğinde bir mekanik saat personelliği var diyebiliriz. Raporlara nazaran bu düzenek, telefonun prototipleme basamaklarında tekraren yine tasarlanmış. 
Galaxy Fold’u parçalayan Weibo kullanıcısının aktardığına nazaran ana katlanma sistemi çok hassas pozisyonlandırmaya dayanıyor. Bunun manası, kesimlerin pozisyonlarında ufak bir değişiklik bile olsa ana ekran ziyan görebilir. 
Foto Galeri | 12 Görsel Görüntüle

Büyük katlanabilir ekranın sökülmesi anlatıcıya nazaran pek kolay. Lastik üzere yumuşak olan bu ekranı kırmaktan çok fazla endişelenmenize gerek yok. Küçük ekran ise öteki bir öykü. Aktarılana nazaran bu küçük, esnek olmayan ekran modülleri sökme sırasında kırılıp kesimlerine ayrılmış. 
Samsung Galaxy Fold’un iki yarısı, iki tane yassı kabloyla birbirine bağlanıyor. Aygıtın iki tarafında yer alan piller ise değişik formda farklı hallerde. Kapasiteler ortasında fark olup olmadığı ise maalesef anlaşılamıyor. 
Samsung bu 2.000 dolarlık “prototip” telefonunda ekran tamiri için ne kadar fiyat talep edecek daima birlikte merakla(!) bekliyoruz.

Başa dön tuşu