Samsung Galaxy Fold’un ön satışları durduruldu!

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung’un birinci katlanabilir telefonu olan Galaxy Fold birtakım inceleme editörleri tarafından bir müddettir kullanılıyor. Fakat geçtiğimiz hafta editörlerin aktarmış olduğu bilgilere nazaran, Galaxy Fold‘un kimi ekran problemleriyle gündeme geldiğini görmüştük. Şirketten gelen yeni haberler aygıtın çıkış tarihinin ertelendiğini gösteriyor.

Samsung Galaxy Fold’un ön satışları durduruldu!

Geçtiğimiz hafta kimi inceleme editörleri tarafından bir müddettir kullanılmakta olan Galaxy Fold ile ilgili paylaşılan bilgilere nazaran, Galaxy Fold ekranının kısa bir kullanımının akabinde kısmen yahut büsbütün çalışmaz hale geldiği aktarılmıştı. Biz de sizlere bu durumunu haberini aktarmıştık. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Samsung’dan açıklama gecikmemişti ve şirket, ekrandaki koruyucu plastik filminin çıkartılmaması konusunda kullanıcıları uyarmıştı. Fakat ne var ki, tıpkı sorunu yaşayan kullanıcılardan kimileri aygıtın sinemasını dahi çıkarmamıştı. Hal bu türlü olunca, Samsung Galaxy Fold satışları ani bir karar ile süreksiz bir müddetliğine durduruldu.

Tüm bu gelişmelerin akabinde, şirketin Galaxy Fold üzerinde çalışmalarını ağırlaştırdığını ve teknik sorunların çözülmesi için vakit kazanıldığını akıllara getirdi. Eğer bu problemler yaşanmasaydı, önümüzdeki haftalarda Galaxy Fold ailesi kullanıcılarla buluşmuş olacaktı. Bugün için ise Galaxy Fold‘un ne vakit satışa sunulacağını kimse bilmiyor.

Cihazın satışlarının neden ertelendiği hakkında şimdi resmi bir açıklama yapılmadığını da ayrıyeten paylaşalım. Mevzu ile ilgili detaylar geldikçe siz pahalı okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu