Samsung Galaxy S23 Ultra’nın oldukça iddialı görünen düşük ışık kamera örnekleri sızdı

Samsung Galaxy S23 serisinin amiral gemisi modeli olan Galaxy S23 Ultra’dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi yeni amiral gemisinin kamera konusunda argümanlı olduğunu resmi tanıtımlarında vurgularken bir müddet evvel Galaxy S23 Ultra’nın düşük ışık kamera örnekleri ortaya çıktı.

Daha evvel de bildirildiği üzere Galaxy S23 Ultra, 200 MP’lik yeni ISOCELL HP2 sensöründen gücünü alacak. Bu sensör, F1.7 diyafram açıklığına, Muhteşem QPD otomatik odaklamaya ve optik manzara sabitleme (OIS) üzere yeteneklere sahip olacak. Samsung’un yeni sensörü her pikselde yüzde 33 daha fazla elektron sunarak daha fazla ışığın emilmesini sağlıyor.

Galaxy S23 Ultra düşük ışık kamera örnekleri

Bu nedenle kağıt üzerinde kameranın düşük ışık şartlarında yüksek performans sergileyeceği belirtiliyor. Hatta Samsung, mum ışığı ile aydınlatılan 1 lux parlaklığındaki sahnelerde dahi sensörün net bir formda odaklanabileceğini tez ediyor. Görünüşe nazaran bu savlar, ortaya çıkan Galaxy S23 Ultra’nın düşük ışık kamera örnekleri ile de destekleniyor.

Twitter kullanıcısı Edwards Urbina tarafından paylaşılan Galaxy S23 Ultra fotoğraf örnekleri tıpkı sahneyi gece modu açık ve kapalı olarak gösteriyor. Fotoğraf örnekleri ortasındaki fark epeyce argümanlı dururken Galaxy S23 Ultra’nın düşük ışıkta sergilediği performans göz dolduruyor.

Paylaşılan kamera örneklerinde ayrıntı kaybının az olması da dikkat cazibeli durumda. Bununla birlikte kamera örneklerinin nitekim de Galaxy S23 Ultra’ya mı ilişkin olduğunu doğrulayamıyoruz lakin emsal sızıntılar Samsung’un yeni amiral gemisinin düşük ışık performansının güçlü olacağını gösteriyor. Samsung Galaxy S23 serisi 1 Şubat tarihinde tanıtılacak.

Başa dön tuşu