Fortnite’ın Avengers: Endgame etkinliği başladı

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan fakat ayrıntıları tam olarak bilinmeyen Fortnite Endgame aktifliği bugün itibariyle başladı. Marvel ve Epic Games paydaşlığı sonucu ortaya çıkan yeni Endgame, evvelki aktiflik üzere sınırlı müddetli mod olarak oyun içerisinde yer alacak.

Thanos grubu Avengers kadrosuna karşı

Yeni oyun modu iki başka ekiple başlıyor. Bu gruplardan biri Thanos ve komutasındaki Chitauri’ler oburu ise kahramanlardan oluşan öbür bir kadro olacak. Thanos grubunun misyonu kestirim edebileceğiniz üzere altı Sonsuzluk Taşı’nı bulmak. Kahramanların vazifesi de Thanos’u ve Chitauri’leri durdurmak.

Sonsuzluk taşını birinci bulan Chitauri, Thanos’a dönüşüyor. Evvelki aktiflikten hatırlayabileceğiniz üzere Thanos öbür oyunculara karşı çok daha güçlü. Ayrıyeten topladığı her Sonsuzluk Taşı için de ek özellikler kazanabiliyor. Kahraman ekibine ise Kaptan Amerika’nın kalkanı, Thor’un alımlı ve Iron Man’in eldivenleri üzere silahları bulabilecekleri haritalar veriliyor. Bu özel silahlar Thanos’u yok etmelerindeki en büyük yardımcıları olacak.

Fortnite’ın v8.50 güncellemesiyle gelen aktiflik an itibariyle oynanabilir durumda. Merakla beklenen Avengers: Endgame sinemasının vizyona girdiği bugünlerde yeni oyun modu hem Marvel hem de Epic Games için hoş bir aktiflik olacaktır. Yeni oyun modu hakkında tüm ayrıntılara bu ilişki üzerinden ulaşabilirsiniz. Aktifliğin tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu