Samsung Galaxy Xcover serisi geri dönüyor

Samsung’un Galaxy Xcover serisi, dayanıklılık odaklı telefon arayışında olanlara tanıdık gelecektir. En son 2017 yılında Xcover 4 modelini görme bahtı yakaladık. O vakitten bu yana, seri hakkında rastgele bir bilgi gelmedi. Samsung’un değişen eser gamı ortasında Xcover da unutulmuştu. Lakin görünen o ki Xcover 5 modeliyle seri yine doğuyor.

FCC’de görüldü

SM-G398FN/DS model numaralı bir Samsung akıllı telefon, FCC sertifikasında görüldü. Model numarasının Xcover 5’e ilişkin olduğu varsayım ediliyor. Sertifikadan elde edilen tek bilgi ise aygıtın 2800 mAh batarya ile geleceği. Bu batarya kapasitesi Xcover 4 ile birebir düzeyde. FCC sertifikası dışında geçtiğimiz günlerde sızdırılan Geekbench testinde ise Exynos 7885 yonga seti, 3 GB RAM ve Android Pie işletim sistemi ile geleceği görüldü.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Hollandalı bir teknoloji mağazası olan Centralpoint, web sitesinde Samsung Galaxy Xcover 4S modelini kazara listeledi. Listelemede aygıtın fiyatı 250 Euro ve çıkış tarihi 4 Haziran 2019 olarak gözüküyordu. Model numarası ise SM-G938 biçimindeydi. Daha sonrasında eser siteden kaldırıldı.

Kısacası elimizde net bilgiler olmasa da Samsung’un yeni bir Xcover modeli geliştirdiği ortada. En son 2018 yılında Xcover 5’e ilişkin olduğu belirtilen görseller sızdırılmıştı lakin oradan bir şey çıkmadı. Bu sefer FCC sertifikası, Geekbench testi ve sitede listelenmesi birleştirilince yakın vakitte yeni Xcover’ı göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu