Canon EOS 90D ve M6 Mark II sızdı

Canon Avustralya internet sitesinde ortaya çıkan bilgilere nazaran firma kısa bir mühlet sonra EOS 90D DSLR ve M6 Mark II aynasız fotoğraf makinelerini tanıtacak. Sızan bilgilere ve görüntülere nazaran her iki model de APS-C boyutlarında 32.5 MP çözünürlük sunan bir sensörle gelecek. 4K 30 fps görüntü kayıt edebilen her iki modelin Full HD çözünürlükte 120 fps görüntü kayıt özelliğinin bulunacağı da ortaya çıktı.

Canon EOS 90D ve M6 Mark II sızdı

Her iki fotoğraf makinesi de Dual Pixel otomatik netlik ve göz takibi üzere özelliklere sahip olacak. Markanın aynasız modeli olan ve M6’nın yeni sürümü olacak EOS M6 Mark II saniyede 14 kare seri çekim ve Digic 8 imaj işlemcisine sahip olacak.

Markanın orta düzey DSLR modeli olan Canon EOS 90D ise saniyede 10 fps seri çekim, 45 noktalı otomatik netlik sensörü, yüzde 100 görüntüleme alanı sunan optik vizörü ve suya/toza güçlü gövdesi ile dikkat çekiyor.

Henüz resmi olarak duyurulmayan her iki modelin de fiyatlarının aşikâr olmadığını belirtelim. Fakat bu sızıntılardan sonra her iki fotoğraf makinesinin de yakın vakitte tanıtılacağını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu