Samsung, Hem Uzayıp Hem Katlanan Ekranını Duyurdu

Samsung, CES 2023’te tüm detaylarıyla göstereceği hem katlanabilen hem de kaydırılabilen ekranını duyurdu. Ayrıca CES’te iki kaydırılabilir ekranın daha gösterileceği paylaşıldı.

Katlanabilir akıllı telefonların kullanıcılara sunulmasında öncü olan Samsung, günümüzde bu sektördeki liderliğini de açık ara farkla sürdürüyor. Katlanabilir ekran teknolojileri giderek gelişmeye devam ederken, bugün Samsung’tan yeni bir teknoloji daha geldi.

Samsung, yeni ekranını tanıttı bir yanından katlanabilirken diğer yanından kaydırılabilen yeni ekranı ‘Flex Hybrid OLED’i duyurdu. Böylece katlanabilir telefonların sunabileceği ekran boyutu çok daha yüksek oluyor.

Samsung’un hibrit ekranı:

Katlanabilir-kaydırılabilir hibrit ekran, sadece katlı tarafından açıldığında 10,5 inç büyüklük sunuyor. Ekran, diğer yanından kaydırılarak açıldığındaysa toplam 12,4 inçlik büyüklüğe ulaşabiliyor.

Bu ekran, Samsung’un göstereceği tek ekran olmayacak:

Samsung, CES 2023’te yukarıdaki hibrit ekranla birlikte iki yeni OLED panelini de gösterecek. Bu ekranlar, Samsung’un gelecekteki yeni cihazlarında görebileceğimiz kaydırılabilir yapıya sahip olacak.

samsung ekran

İki ekrandan biri olan ‘Flex Slidable Duet’, normalde 14 inç olan bir ekranın 17,3 inç büyüklüğe erişmesini sağlayacak. Ekranlar, CES 2023’te tüm detaylarıyla gösterilecek.

Samsung’dan Beyin Yakan Ürün: Canlı Yayın Yapabilen Fırın Duyuruldu (Evet, Bildiğiniz Fırın)

Kaynak :
https://www.sammobile.com/news/samsung-flex-hybrid-oled-screen-fold-slide-announced/

Başa dön tuşu