Samsung iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

Samsung kısa müddet evvel birinci katlanabilir akıllı telefonunu tanıttı. Güney Koreli şirket Galaxy Fold olarak isimlendirdiği aygıtı piyasaya sürmeden evvel incelemeleri için dünyaca ünlü editör ve YouTuber’lara göndermişti. Lakin aygıtı inceleyenler dayanıklılık konusunda bazı sorunlar yaşadıklarını bildirince şirket katlanabilir telefon örneklerini geri topladı.
Tüm bunlara ek olarak Samsung, telefonda gerekli iyileştirmeler yapılana kadar tüm ön sipariş sevkiyatlarını askıya aldı. Galaxy Fold içe doğru katlanan bir yapıya sahip. Yayınlanan yeni bir patent Güney Koreli devin tıpkı vakitte dışa doğru katlanan bir telefon çıkarmayı planladığını ortaya koydu.

Dışa katlanan aygıt için prototip hazır

Gelen haberlere bakılırsa Samsung şu anda iki yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri dikey olarak katlanabilen, kapaklı bir dizayna sahip. Başkası ise tıpkı Huawei Mate X üzere dışa yanlışsız katlanan bir yapıda. Patentte yer alan görseller şirketin düşündüğü yeni katlanabilir telefon dizaynları hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.
Konu hakkında istihbarat sahibi olan kaynaklara nazaran dışa katlanan aygıtın prototipi hazır. Hatta Galaxy Fold’dan çok daha ince olduğu söyleniyor. Samsung’un öncelikle dikey olarak katlanan telefonunu piyasaya süreceği bildirildi. Dışa hakikat katlanan model ise daha sonra gelecek. Lakin şu an için ortada kesin bir tarih yok.

Başa dön tuşu