Samsung ilk günden ekranları kırılan Galaxy Fold modelleri hakkında açıklama yaptı

Derinlemesine yapılan sağlamlık testlerine karşın dün ortaya çıkan raporlara nazaran birden fazla Galaxy Fold inceleme ünitelerinin ekranları kırıldı. İnternette aygıt hakkında bilgiler yayılsın ve incelemeler yapılsın diye dağıtılan bu ünitelerde böylesine sorunların ortaya çıkması büyük sorun.
Konuyla ilgili olarak açıklama yaparak “sorunlu üniteleri özel olarak inceleyerek sorunun temelini tespit edeceğiz.” diyen firma, WSJ’den Joanna Stern’e nazaran 26 Nisan’daki satış tarihinde rastgele bir erteleme yapmadı. 

Samsung açıklaması:

“Az sayıdaki Galaxy Fold örnekleri medyaya inceleme emelli sağlanmıştı. Ekranla ilgili olarak aldığımız birkaç rapordaki kelam konusu aygıtlar özel olarak inceleyip sorunun kökünü bulacağız. 
Ayrıca, birkaç inceleme uzmanı aygıtın ekranında yer alan üst tabakayı soyduklarını ve ekrana bunun ziyan verdiğini iletti. Galaxy Fold’un ana ekranı kollayıcı bir üst katmana sahiptir ve ekran yapısının bir kesimini oluşturur. Bu katmanın soyulması ya da yapıştırıcı eklenmesi ekrana ziyan verebilir. Bu bilginin tüketicilere açıkça sunulduğundan emin olacağız.” 
1.980 dolarlık fiyatıyla katlanabilir teknolojniin birinci yaygın eseri olan Galaxy Fold’dan bu türlü bir skandal ortaya çıkması son derece üzücü. Teknolojinin gelişmesine daima birlikte tanıklık ettiğimiz bu yıllarda Huawei’nin de eseri umarız misal bir sorundan muzdarip olmaz. Samsung konusunda ise sorunun çözülüp kullanıcılara aygıtın o denli sunulması en yeterli yol olacaktır.
Düzenleme: Galaxy Fold ekran sorunlarının hepsi üst tabakanın soyulmasından değil, bilinmeyen sebeplerden de meydana gelmiştir. The Verge muhabiri Dieter Bohn’un deneyiminde ekranın altında bir çıkıntı (tahminen ortaya toz girmesinden) oluşmuş ve hasar gözle görülür hâle gelmiştir. Samsung’un incelemesi bu hadise üzerinde de devam ediyor.

Başa dön tuşu