Samsung, sorunlu Galaxy S10 güncellemesini geri çekti

Akıllı telefonlarımıza gelen güncellemeler, tipik yanlışları düzeltirken, aygıtımıza yeni özellikler kazandırıyor. Fakat bazen de stabil çalışan aygıtlarda sorun yaşatarak kullanıcıların canını sıkacak sonuçlar doğurabiliyor. Tıpkı Samsung’un en son yaptığı Galaxy S10 güncellemesi üzere.

Düzeltilip yine yayınlanacak

Gelen raporlara nazaran kısa bir müddet evvel Galaxy S10 modellerine gönderilen XXU1ASE5 güncellemesinde birçok yanılgı mevcut. Kullanıcılardan gelen en önemli şikayetler ise telefonlarının çökmesi ve sebepsiz yere donması. Bu meselelerle karşılaşan kullanıcılar telefonlarını yine başlatmaktan diğer bir devaları olmadığını belirtiyorlar. Bununla birlikte parmak izi sensörü ile ilgili de birtakım meseleler olduğu bildiriliyor.

Sorunların ne kadar yaygın olduğu belirli olmasa da, Samsung bu durumda yapılabilecek en yeterli şeyi yaparak, en son Galaxy S10 güncellemesini geri çekti. Bir küme kullanıcının da hiç bir halde etkilenmediği bu güncellemenin, düzeltilerek yeniden yayınlanacağı belirtiliyor. Fakat ne vakit geleceği konusunda Samsung cephesinden bir açıklama yapılmış değil.

Başa dön tuşu