Samsung, yeni Mikro LED TV’lerini duyurdu! 4.000 nit parlaklık, 240Hz yenileme hızı ve daha fazlası

Akıllı televizyon pazarının başarılı oyuncuların Samsung, CES 2023 aktifliği kapsamında yeni jenerasyon Micro LED TV‘lerini tanıttı. Hatırlamak gerekirse firma, birinci Mikro LED modellerini 89 inç’ten başlayan boyut seçenekleriyle 2019 yılında piyasaya sürdü. 2023 Micro LED serisi ise, 50 inçten 140 inçe uzanan seçenekler ile güncelleniyor. İşte ayrıntılar

Yeni Micro LED TV’ler neler sunuyor?

Günümüzde profesyonel kullanıcıları hedefleyen Mikro LED TV’ler, rastgele ışık art ışık kaynağına muhtaçlık duymadan, her bir pixelin kendi ışığını ve rengini üretmesini sağlıyor. Lakin OLED TV ve LCD TV’lerin en yeterli taraflarını birleştiren bu teknoloji, sırf modüler bir yapıda kullanıma sunuluyor ve henüz akıllı TV’lerde yerini almadı.

Samsung ise, yeni Micro LED serisinin 4.000 nite ulaşan parlaklık, 240Hz yenileme hızı20 bit siyah ayrıntılar ve 2 nanosaniye üzere epey düşük bir cevap süresi sunacağını duyurdu. Böylelikle yeni paneller, daha parlak renkler ve derin siyahlar ile manzara tecrübesini bir üst noktaya taşımayı hedefliyor.

2023 model Micro LED TV’ler, 50 inç, 63 inç, 76 inç, 89 inç , 101 inç, 114 inç ve 140 inç ekran boyutu seçenekleriyle geliyor. Samsung yeni duyuruya ek olarak Micro LED teknolojisinden güç alan rastgele bir televizyon modelini duyurmadı. Fakat bu durumun gelecekte değişeceğini düşünüyoruz. 
Başa dön tuşu