Sandisk’in 1 TB’lık microSDXC kartı tanıtıldı

Sandisk Extreme PRO UHS-I olarak tanıtılan 1 TB boyutundaki microSD kart okuma ve yazma suratlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Sandisk’in 1 TB’lık microSDXC kartı tanıtıldı

MicroSD kart üreticisi Sandisk, yüksek okuma ve yazma suratları sunan yeni üyesi microSDXC kartı eserlerinin ortasına ekliyor. Bilhassa okuma ve yazma suratları ile kullanıcıların dikkatini çekecek olan yeni microSD kart, Sandisk Extreme PRO UHS-I olarak isimlendiriliyor. Kartı kullanacak olan kullanıcılara çok fazla artı getirisi olacak olan Sandisk Extreme PRO UHS-I isimli yeni microSD kart saniyede 170 megabyte okuma suratı ve 90 megabyte yazma suratları ile kullanıcıların isteklerini ziyadesiyle karşılayabilecek. Yüksek okuma ve yazma suratlarına sahip olan bu yeni kart ile birlikte kullanıcılar, hem uygulamaların telefonlarına yüklenmesinde sürat sıkıntısının önüne geçilmesini sağlayacak hem de 4K çözünürlüğe sahip olan görüntüleri daha kolay bir halde kaydederek daha sonrasında rahat bir formda izleyebilecekler.

1 TB kapasiteli Sandisk Extreme PRO UHS-I isimli yeni MicroSD kartın dışında, bu modelin 512 GB’lik farklı bir modelinin daha olacağı belirtiliyor. 512 GB’lik modelde kullanıcılara sunulacak olan okuma ve yazma suratlarının ise, 1 TB’lik modelde sunulan bedellerin birebiri olacağı belirtiliyor.

MicroSD kartı alırken nelere dikkat edilmeli?

Çok yakın bir vakitte satışa sunulacağı belirtilen 1 TB kapasiteli Sandisk Extreme PRO UHS-I isimli yeni MicroSD kartı akıllı telefonlarında kullanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en değerli nokta, kullanacakları akıllı telefonlarının bu hafızaya sahip bir microSD kartı destekleyip desteklemediğine dikkat etmeleri gerekmekte. Aksi takdirde kartı satın almak için ödeyecekleri fiyatlar boşa gidecektir.  

Başa dön tuşu