Amazon yeni Fire 7 tabletinin özelliklerini iyileştirdi ancak fiyatını yükseltmedi

Amazon geçtiğimiz gün giriş düzeyi Fire 7 tabletini güncelledi. Yeni model daha fazla depolama alanı getiriyor ve tıpkı vakitte evvelkilerden daha süratli. Bu yenilemenin uygun yanı Amazon‘un fiyatları arttırmaması. Tabletin öbür özellikleri ise birebir biçimde kaldı.

Cihazın fiyatına artırım yapılmadı

Amazon’a nazaran, Fire 7 tablet hala 1.3 GHz dört çekirdekli işlemciye sahip, lakin daha fazla bellek bant genişliği sunuyor. Bunun da süratte hafif bir iyleşme sağladığı tabir edilmiş. Kutudan evvelkine oranla iki kat fazla bir depolama alanı ile çıkan cihaz 32 GB‘lik bir bellek sunuyor ve güncellenmiş olan bu modelin 512 GB‘a kadar microSD kart dayanağı de mevcut.

Cihazda diğer hiçbir şey değişmedi ve hala birebir ekran paneline, bataryaya ve dizayna sahip. Fiyatında da bir artırım olmayan aygıt Amazon’da 49.99 dolardan satın alınabilecek. 6 Haziran’da piyasaya sürülecek olan yeni Fire 7 tablet için ön siparişler alınmaya başlandı. Üç farklı renk seçeneği ile gelen aygıtı 6 Haziran‘dan evvel satın alanlara Amazon Appstore‘da oyunlar yahut uygulamalar için kullanılabilecek 10 dolarlık bir kredi armağan edilecek.

Başa dön tuşu