Shazam’ın Android versiyonu artık telefonunuzda çalan müziği tanıyabilecek

Shazam, şu anda televizyon yahut radyoda çalan şarkının ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu mevzuda size yardımcı olan kusursuz bir uygulama. Fakat artık telefonunuzda çalan bir müziğin yahut izlediğiniz videodaki bir müziğin hangisi olduğunu bulmanızı da kolaylaştıracak.

Cihazınızda çalan şarkıyı bulmak kolaylaşacak

Shazam yakın bir vakitte “Pop Up Shazam” isimli yeni bir bilhassa güncellendi. Şimdilik uygulamanın Android versiyonuna gelen bu bilhassa artık ekranda beliren bir düğmeye basarak, aygıtınızda o an çalan müziğin hangisi olduğunu bulmanız mümkün hale geliyor. Her ne kadar uygulamanın geliştiricisi Apple olsa da, bu özelliğin şimdilik Android versiyonuna gelmiş olması biraz ironik.

Android kullanıcılarının bu özelliği çabucak kullanabilmesi için uygulamalarını güncellemeleri gerekirken, tıpkı şeyi Apple kullanıcıları için söyleyemiyoruz. Lakin onların da en azından şimdilik yapabilecekleri alternatif şey, tanımlamak istedikleri şarkıyı kulaklık yardımı ile aygıtın mikrofonuna tutmak olabilir. Yeni özelliğin yakın bir vakitte Apple kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu