Sony, 6 arka kameraya sahip bir akıllı telefon piyasaya sürecek

HMD Küresel’in amiral gemisi Nokia 9 PureView, şu an akıllı telefon piyasasında en fazla arka kameraya (5 adet) sahip akıllı telefon olma özelliğini koruyor. Lakin gelen haberlere bakılırsa, Sony yakında bu rekoru kırabilir.

Sony pes etmeye niyetli değil

Akıllı telefon pazarında yıllardır beklediği ivmeyi yakalayamayan ve ürettiği aygıtlarla yeni tasarım trendlerini sunmayan Sony, başarısızlığının cezasını birçok pazardan çekilerek çekmişti. Fakat raporlara nazaran şirket şimdilerde 6 art kamera sensörüyle birlikte gelecek olan yeni bir Xperia akıllı telefon geliştiriyor. Görselde bu telefonun art tasarımının nasıl olacağına dair örnek bir kamera yerleşimi görüyorsunuz.
Sony’nin art kamera kurulumuyla ilgili kesin ayrıntılar şu anda bir sır olsa da, şirketin bu akıllı telefonda bir telefoto kameraya yer vermesi bekleniyor. Raporda ayrıyeten aygıtın iki ön kamerası olacağı da belirtilirken, gelişmiş bir yüz tanıma teknolojisi sunacağına da dikkat çekilmiş. Aygıtın diğer detaylarıyla ilgili bilgileri ise önümüzdeki haftalarda öğrenebileceğiz.

Başa dön tuşu