Sony duyurdu: Playstation 5 tedarik sıkıntıları sona erdi!

Sony tarafından 2020 yılında tanıtılan Playstation 5, kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Fakat dünya genelinde artışa geçen çip kıtlığı ve tedarik zinciri sıkıntıları, yeni konsola büyük bir darbe vurdu. Bugün CES 2023 açılış konuşmasında Sony, Playstation 5’in tedarik sıkıntıları hakkında sevindiren bir gelişme paylaştı.

Sony, Playstation 5 tedarik meselelerinin çözüldüğünü söyledi

Günümüzde Playstation 5’e erişmek daha kolay olsa da, yeni konsol global perakendecilerde hala stokta bulunmuyor. Fakat Sony’ye nazaran PlayStation 5 kahırları nihayet sona erdi. Yakın tarihli CES açılış konuşmasında Sony Interactive Entertainment CEO’su ve başkanı Jim Ryan, ”PS5 isteyen herkes, bu noktadan itibaren artık daha kısa müddette PS5 buluyor olmalı” sözlerini lisana getirdi.

Ayrıca açıklamalarının devamında Sony, Playstation 5 satışlarının yaklaşık 30 milyonu geride bıraktığını duyurdu. Bu, şirketin Kasım 2022’den bu yana yaklaşık 5 milyon konsol satabildiğini gösteriyor. Ayrıyeten kıdemli yönetici, son iki yılda yaşanan talep artışına vurgu yaparak gösterdikleri sabır için PlayStation kullanıcılarına övgüde bulundu.

Başa dön tuşu