Samsung, yeni QD-OLED TV modellerini duyurdu! Parlaklık ve boyut seçenekleri artıyor

Akıllı televizyon pazarında QLED ve QD-OLED TV modelleri ile başarılı işlere imza atan Samsung, CES 2023 duyurusunun bir kesimi olarak yeni nesil QD-OLED TV’lerini tanıttı. Bu yılki QD-OLED TV modelleri, daha fazla boyut seçeneği ve 2.000 nite ulaşan etkileyici parlaklık değerleri ile geliyor.

Yeni QD OLED TV’ler neler sunuyor?

Bildirilenlere nazaran Samsung, yeni kuşak televizyonlarında LG’nin OLED EX panellerinde olduğu üzere parlaklığa odaklanacak.Bu konudayenigeliştirilenHyperEfficient EL materyaliveIntelliSense AI algoritması ile desteklenen modeller, 2.000 nit üzere epey yüksek bir parlaklık sunacak. Ayrıyeten Samsung, yeni materyalin RGB’deki her rengin parlaklığını da güzelleştirdiğini söylüyor.

Günümüzde Samsung, imgelerde yer alan her pikselin tahlil edilmesi konusunda yapay zeka dayanağından faydalanıyor. Böylelikle toplanan datalar, ışığı hassas bir formda denetim etmek için kullanılarak daha fazla güç verimliliği sağlıyor. Yeni jenerasyon QD-OLED TV’ler ise, 2022 modellerine kıyasla yüzde 25’e kadar daha fazla güç tasarrufu sunacak. 

Boyut seçenekleri artıyor

Hatırlamak gerekirse Samsung’un amiral gemisi televizyonu S95B QD-OLED, sadece 55 ve 65 inç boyutlarında piyasaya sürüldü. 2023 yılında ise şirket, yeni QD-LED TV modellerini dört farklı boyut seçeneği ile güncellemeyi planlıyor. Bununla birlikte yeni televizyonlar, 49 inç, 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 77 inç seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak.

Samsung, yeni QD-OLED TV modellerinin isimleri, fiyatları ve bulunabilirliği hakkında şimdi bir bilgi paylaşmadı. Fakat bu ayrıntıların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Başa dön tuşu