Sony, Xperia F markası altında katlanabilir akıllı telefon üretebilir

Teknoloji devi Sony katlanabilir akıllı telefonla karşımıza çıkabilir. Çin’de yayınlanan yeni bir rapora nazaran, şirket dört pazardan çekilmesine karşın birinci katlanabilir akıllı telefon modelini Xperia F markası ismi altında piyasaya sürmeye hazırlandığı tarafında.

Samsung Galxy Fold’a benzeyecek

Yayınlanan rapora nazaran Sony, 2020 yılında birinci katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürebilir. Xperia F olarak isimlendirilmesi beklenen aygıtın modelindeki F’nin Foldable yani katlanabilir manasına geliyor. Aygıtın Samsung’un esnek OLED ekran panelini kullanacağı ve muhtemelen de Samsung’un kendi katlanabilir akıllı telefonuyla çabucak hemen aynı olacağı sav ediliyor.

Rapora nazaran Sony Xperia F, şirketin son akıllı telefonlarında gördüğümüz 21:9 en uzunluk oranına sahip olacak. Tekrar tıpkı halde 4K UHD çözünürlük sunup sunmayacağı ise şimdilik aşikâr değil. Aygıtın 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklendiği için 5G teknolojisini de desteklemesi bekleniyor. Bahisle ilgili olarak Sony tarafından şimdi resmi bir açıklama olmadığını da belirtelim.

Başa dön tuşu