Spotify’ın ilk donanımı karşınızda

Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın kendine ilişkin donanımlar tanıtması her vakit gündemde olan bir sorun. Sonunda firmanın birinci donanım eserini görebildik. Car Thing ismindeki aygıt ile Spotify keyfini aracınızda yaşayacaksınız. 12V girişe takılan Car Thing arabaya Bluetooth ile bağlanıyor.

“Hey, Spotify”

Cihazın sol tarafında dairesel bir ekran var. Bu ekranda şu anda ne çalındığı gösteriliyor. Sağ tarafında ise evvelce belirlediğiniz çalma listelerini başlatabileceğiniz tuşlar bulunuyor. Lakin tüm bunlara gerek kalmadan akıllı asistanı kullanabiliyorsunuz. “Hey, Spotify” dendiğinde etkinleşen sesli asistan, dinlemek istediğiniz şarkıyı yahut çalma listesini başlatabiliyor.

Spotify’ın paylaştığı blog yazısında Car Thing eserinin emeli insanların nasıl müzik ve podcast dinlediğini öğrenebilmek olarak belirtiliyor. Yani donanım üretme odağında geliştirilmemiş. Yeniden de Car Thing’in akabinde Voice Thing ve Home Thing isimleri de duyuldu. Yeni donanımlar yolda olabilir.

Car Thing eserinin testlerine birinci olarak ABD’de başlanacak. Premium üyelerin yeni aygıtı araçlarında test etmesi ve tecrübelerini aktarması bekleniyor. Daha sonrasında işler yolunda giderse tüm dünyaya açılacaktır. Hem test hem de eser ile ilgili hiçbir net tarih paylaşılmadı.

Başa dön tuşu