SteelSeries Arctis 9X, Xbox’da kablosuz bağlantı problemini çözecek

SteelSeries tarafından satışa sunulan Xbox odaklı kulaklık Arctis 9X, konsolun en büyük sorunlarından olan kaliteli kablosuz kulaklık durumunu çözmeyi hedefliyor. Çok sayıda kaliteli oyun kulaklığı üreticisinin girmediği Xbox alanı, konsolla özel bir haberleşme protokolünü gerektiriyor. Buna uygun kulaklıklarda şimdiye kadar yaşanan kopma meseleleri ve düşük ses kalitesi, oyuncuları bezdirmişti.
İki kablosuz ilişki formülüne sahip olan Arctis 9X, Xbox’ınıza özel usulüyle bağlıyken tıpkı anda Bluetooth ile diğer bir aygıta (örneğin akıllı telefon) bağlanabiliyor. Bu telefona bağlanabilme durumu, tek kulaklık alıp dışarıda da kullanmak isteyenlerin elbet işine yarayacaktır.
Şimdiye kadar oyuncu kulaklığı alanında da kendini kanıtlamış olan SteelSeries’den gelen Arctis 9X, kategorinin bir öteki berbat yanı olan pil ömrünü de düzeltiyor: Açıklamaya nazaran aygıt 20 saatlik bir pil ömrüne sahip.
Kulaklık şuan için SteelSeries resmi mağazasında satışta görünüyor lakin Türkiye’ye gönderim yapılmıyor. Bu durum değişir mi bilmiyoruz lakin üçüncü parti satıcıların kulaklığı getireceği kesin. Fiyat etiketi ise pek azımsanacak bir ölçüde değil: 199 dolar.

Başa dön tuşu