TP-Link’ten büyük muvaffakiyet

Kablosuz ağ pazarında dünya başkanı olan TP-Link, büyük bir muvaffakiyete imza atarak rekora koşuyor. Bağımsız araştırma kuruluşu IDC bilgilerine nazaran TP-Link, WiFi eser sağlayıcıları sıralamasında tam 32 çeyrek devirdir üst üste başkan durumda. Sekiz yıldır alanında pazar başkanı olan şirket, bu mühlet içinde hiçbir çeyrek periyotta liderliği bırakmadan bu başarıyı elde etti.

TP-Link’ten büyük başarı

2018 yılının son çeyreğini de önder olan kapatan TP-Link’in bu muvaffakiyetinin arkasında ‘kaliteli eser, uygun fiyat’ siyaseti yer alıyor. Bin beş yüzün üzerinde mühendisle dört Ar-Ge merkezinde daima daha uygun ve tüketicilerin gereksinimine yönelik eserler geliştiren şirket, dünya genelindeki 20 fabrikasında bu eserleri üretiyor. Her bir eser tek tek ve çok sıkı testlerden geçtikten sonra satışa sunuluyor. Bu nedenle satılan TP-Link eserlerinin arıza oranı da son derece düşük. Bu kaliteli ve her gereksinime uygun eserler, uygun fiyat siyaseti ile satışa sunulunca tüketici tarafında da kabul görüyor ve muvaffakiyet elde ediliyor.

TP-Link Ülke Müdürü Ryan Yang, TP-Link’in kaliteli eser, uygun fiyatlandırma ve geniş dağıtım ağı stratejisi ile tüm dünyada ve Türkiye’de muvaffakiyet elde ettiğini belirterek, “WiFi konusunda her gereksinime uygun çok geniş bir eser yelpazemiz var. Her tip tüketiciye hitap edebiliyoruz” diyor. Bu muvaffakiyetin gerisinde TP-Link’in dünya genelindeki uzman takımının ve güçlü satış kanalının da kıymetli tesiri olduğunu belirten Yang, en yakın rakibin birkaç kat üzerinde bir oranla önder olduklarının altını da çiziyor. Dünya WiFi eserleri pazarının büyük bir kısmını TP-Link’in karşıladığını vurgulayan Yang, “Bu bizlere önemli bir sorumluluk da yüklüyor. Her devir daha uygun eserler sunmayı, kullanıcı muhtaçlıklarını daha âlâ belirleyip bunlara yönelik tahliller üretmeyi, memnun müşteri için daha âlâ hizmet vermeyi ve pazar önderi olarak daima bir adım önde olmayı gerektiriyor. Daima bunun için çalışıyoruz” diyor.

Başa dön tuşu