Turecaller uygulamasına ücretsiz sesli arama özelliği geldi

Truecaller’ı, dünya genelinde 250 milyon kişi tarafından aramaları tanımlamak ve organize etmek için kullanılan tanınan bir hizmet olarak tanımlayabiliriz. Şirketin resmi blog sayfasında yayınlanan bir açıklamaya nazaran, artık bu uygulamaya ücretsiz sesli görüşme özelliği de eklendi.

Düşük süratte bile kaliteli görüşme

Şirket yaptığı duyuruda Truecaller Voice olarak isimlendirdiği bu özellğin  düşük surattaki internet ilişkilerinde bile kaliteli bir arama tecrübesi sunacağını vaat ediyor. Bu ayrıyeten kullanıcıların sesli arama için daha az uygulamaya muhtaçlık duyacağı manasına da geliyor. Çünkü şayet kullanıcı Truecaller uygulamasına sahipse, sesli görüşme yapmak için öbür bir uygulamaya da gerek duymayacak.

Şimdilik küme arama özelliği desteklenmiyor ve sırf iki kişi ortasında sesli görüşmeler yapmak mümkün. Gelecekte grup aramasının da etkin duruma geçeceği söz ediliyor. Şimdilik Android platformunda yayınlanan bu güncelleme yakın bir vakitte iOS platformuna da gelecek. Şayet uygulamaya Google Play üzerinden erişemezseniz buraya tıklayarak kendi sitesinden APK evrakını indirip yükleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu