Ucuz Nintendo Switch modeli Haziran ayında piyasaya sürülecek

Nintendo’nun bir müddettir üzerinde çalıştığı ucuz Switch modeli beklenenden daha erken bir tarihte piyasaya sürülebilir. Bloomberg tarafından bugün yapılan bir habere nazaran yeni konsol Haziran ayının sonu üzere oyunseverlerin beğenisine sunulacak.

Nintendo’nun ucuz Switch modelinde ne cins değişiklikler yapacağı şu an için bilinmiyor. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan haberlerde konsolun daha küçük bir ekran sahip olabileceği konuşuluyordu. Nintendo’nun, konsolun kritik özelliklerini değiştirmeden fiyatı düşürmeye yönelik birtakım küçük değişiklikler yapması bekleniyor. Yeni konsolun tam olarak hangi fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği ise şimdi muhakkak değil.

Mart 2017’de piyasaya sürülen Switch, kısa müddette yakaladığı müthiş satış rakamlarıyla Nintendo’nun en başarılı konsollarından birisi haline gelmişti. Konsolun 2018’in sonu prestijiyle dünya genelinde tam 32 milyon adet satıldığı açıklandı. Nintendo artık yeni ucuz modeliyle birlikte son vakitlerde biraz yavaşlayan satışları tekrar canlandırmayı amaçlıyor. 

Başa dön tuşu