Uygun Fiyatlı Robot Süpürge Arayanlara: Dreame F9

”Artık benim de tek tuşla evi el değmeden temizlememin zamanı geldi” diyenlerdenseniz ve uygun fiyatlı, yüksek performans sunan bir robot süpürge arıyorsanız, sizi memnun edecek bir öneriyle geldik!

Son yıllarda popülaritesi sürekli artan teknolojik ürünler arasında ilk sıralarda robot süpürgeler yer alıyor. Ülkemize gelişi biraz geç olsa da kısa sürede yaygınlaşan ve neredeyse her eve girmeye başlayan robot süpürgeler için artık sayısız seçenek bulunuyor.

Geniş fiyat aralıklarında ve çeşit çeşit özelliklere sahip robot süpürgeler arasından seçim yapmak, tam da bu çeşitlilik sebebiyle hiç de kolay değil. Ama eğer aradığınız hem fiyatıyla üzmeyen hem de kuru/ıslak temizlik performansıyla asla yarı yolda bırakmayacak bir seçenekse, Dreame F9 tam size göre. 

Gelin önce Dreame F9’un tüm özelliklerine hızlıca göz atalım;

 • vSLAM+Light Stream navigasyon ile kusursuz haritalama
 • Yüksek süpürme performansı için 2500 Pa emiş gücü
 • Tek şarjla 250 metrekareye kadar temizlik sağlayan 5200 mAh batarya
 • 600 ml toz, 200 ml su haznesi ile konforlu temizlik
 • 5 farklı harita fonksiyonu ve özel temizlik modları
 • 3 farklı ıslak temizlik modu ve akıllı su kontrolü
 • Uygulama üzerinden ve sesle pratik kullanım

Yukarıda saydığımız tüm özellikler, Dreame F9’u eksiksiz günlük temizlik için tercih edilesi bir robot süpürge haline getiriyor.

Şimdi de tüm özelliklere yakından bakalım;

Dreame F9’un kutusundan robot süpürgenin yanında yukarıda da göreceğiniz üzere bir adet şarj istasyonu ve kablo çıkıyor. Oldukça ince bir tasarıma sahip olan Dreame F9’un kalınlığı yalnızca 80 mm. Ağırlığı ise 1,5 kg.

vSLAM+Light Stream navigasyon ile kusursuz haritalama

Dreame F9, sahip olduğu vSLAM+Light Stream navigasyon sayesinde geniş açılı kamerası ile en karanlık bölgelerde bile taramalarını kusursuz şekilde yapıyor. Bu sayede robot süpürgelerde en sık karşılaşılan sorunlardan olan haritalama sorunu ortadan kalkıyor. Ayrıca böylece temizlik sürecinde en doğru çalışma rotası da oluşturuluyor ve evin her köşesi tertemiz oluyor. Önüne çıkan engelleri aşmak için 8 ayrı kızılötesi sensöre de sahip olan Dreame F9, düşme ve takılma gibi durumlar için de özel sensörlerle donatılmış durumda.

Yüksek süpürme performansı için 2500 Pa emiş gücü

Dreame F9, 2500 Pa emiş gücüne sahip motoru, ana fırçası ve yan fırçasıyla zeminde en kıyıda köşede kalmış toz ve kirleri bile temizliyor. Sahip olduğu motor ve fırçalar, en küçük toz partiküllerini ve alerjenleri bile kolayca çekerek toz haznesinde biriktiriyor.

Ayrıca Dreame F9, temizlik esnasında sert zemin ve halı ayrımı yaparak süpürme ve silme modlarında zemine göre hareket ediyor.

Tek şarjla 250 metrekareye kadar temizlik sağlayan 5200 mAh batarya

Dreame F9’u en öne çıkaran özelliklerinden biri kesinlikle bataryası. 5200 mAh’lık dev bir bataryaya sahip olan robot süpürge, bu sayede 250 metrekarelik alanı tek şarja temizleyebiliyor. Segmentinde genellikle 2600 mAh bataryaların kullanılması, Dreame F9’a büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca Dreame F9, temizlik esnasında şarjı bittiğinde istasyona dönüp şarj olarak, temizliğe kaldığı noktadan devam ediyor.

600 ml toz, 200 ml su haznesi ile konforlu temizlik

Dreame F9’un hem toz haznesi hem de su haznesi oldukça geniş. Su haznesi rahatlıkla bir evin ıslak temizliğini yapabilecek kapasitedeyken toz haznesi ise maksimum yoğunlukta bile 1-2 hafta arasında doluyor ve boşaltılması gerekiyor. Bu da konforlu bir temizlik imkanı sağlıyor.

5 farklı harita fonksiyonu ve özel temizlik modları

Dreame F9, sahip olduğu 5 farklı harita fonksiyonu ve özel temizlik modlarıyla temizliği özelleştirilebilir ve pratik hale getiriyor. 

 • Harita Belleği ve Bölgeli Temizlik fonksiyonu ev düzenini hafızasında tutarak eşyaların konumlarına ve odaların dağılımına göre temizliğin en verimli şekilde yapılmasını sağlıyor.
 • Oda Numaralandırma Fonksiyonu ile her oda ayrı ayrı belirleniyor ve F9 girdiği odanın hangisi olduğunu tespit ederek tekrar tekrar aynı bölgelere girmenin önüne geçiyor.
 • Seçilen Bölgelerin Temizliği fonksiyonu ile çok küçük bölgeler bile belirlenerek özel olarak temizlenebiliyor.
 • Farklı Bölgelerin Temizliği ise aynı anda evin farklı bölgelerinde seçilen yerlerin tek komutla temizlenmesini sağlıyor. 
 • Sanal Duvar fonksiyonu, robot süpürgenin girmesini istemediğiniz bölgelere sanal duvarlar oluşturarak temizliği en küçük detayına kadar özelleştirebilmenizi sağlıyor.

Tüm bu fonksiyonlar, evin her köşesi için gerekliliklere göre özel temizleme işlemleri düzenlenmesine olanak tanıyor.

3 farklı ıslak temizlik modu ve akıllı su kontrolü

Dreame F9, kuru temizlikte olduğu kadar ıslak temizlikte de başarılı. Geniş paspası sayesinde yüzeyi rahatlıkla temizlerken akıllı su kontrolü ile akmaların ve sızıntının önüne geçen Dreame F9, su kapasitesiyle 90 dakika boyunca ıslak temizlik yapabiliyor. 

Islak temizlik için Dreame F9’un üç farklı modu bulunuyor. Bu modlar, paspasın ıslaklık seviyesini ayarlayarak zeminin kir durumuna ve yapısına göre temizlik yapabilmenize olanak sağlıyor.

Uygulama üzerinden ve sesle pratik kullanım

Dreame F9, mobil uygulama üzerinden oldukça pratik şekilde kontrol edilebiliyor. Haritalara ve özel temizlik modlarına ulaşabileceğiniz uygulama üzerinden temizlik planlama da yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda Dreame F9, ses ile de kontrol edilebiliyor.

Dreame F9, saydığımız tüm bu donanımları ve fonksiyonları ile uygun fiyata yüksek performans arayanlar için iyi bir seçenek. Ürüne göz atmak ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

#işbirliği

Başa dön tuşu