Nokia telefonların oyun deneyimi AnTuTu skorunun ötesinde

Telefon satın almak isteyen kullanıcılar için birçok farklı kriter mevcut. Lakin bilhassa alacağı modelin performansını merak edenlerin birinci baktıkları nokta AnTuTu skoru oluyor. Telefonlar için benchmark testi uygulaması olan AnTuTu, aygıtın performansı için ön izlenim verse de kesin tecrübesi göstermiyor. Nokia da telefonlarındaki oyun tecrübesinin, AnTuTu skoru misal düzeydeki öteki telefonlara kıyasla daha âlâ olduğunu belirtiyor.

Deneyim ile farklılaşıyor

Genellikle AnTuTu skoru yakın olan iki aygıtın, oyun performansında da gibisi sonuçlar vereceği üzere bir yanılgı mevcut. Telefonun işletim sistemindeki özelleştirmeler, performansını daima tepe noktada tutabilmesi, kare suratı değişimleri üzere durumlar oyun tecrübesini etkileyen faktörlerden. Nokia da telefonlarını, misal AnTuTu puanı alan rakip aygıtlarla karşılaştırarak daha uygun bir tecrübe sunduğunu söylüyor.

Mobil oyunculuk gün geçtikçe daha süratli yükseliyor. Battle royale üzere akımların telefonlarda da beğenilmesi bunun en değerli sebeplerinden. Bu bakımdan akıllı telefon üreticilerinin oyun tecrübesi odağında gelişmeler hedeflemeleri, oyuncuları mutlu edecektir. Görünen o ki HMD Küresel çatısı altındaki Nokia’nın temel amaçlarından biri de taşınabilir oyun oynamayı seven kullanıcıları kendisine çekebilmek.

Başa dön tuşu