Western Digital güvenlik kameralarına yönelik dayanıklı hafıza kartlarını tanıttı

Geçmiş yıllarda yalnızca kayıt yapmakla yetinen güvenlik kameralarının bugün akıllı özellikler kazandığını ve yapay zekâ dayanağı almaya başladığını görüyoruz. Western Digital bu cins kameralar için dayanıklılık odaklı bir hafıza kartı geliştirdi.

WD Purple SC QD312 Extreme Endurance özellikleri

WD Purple SC QD312 Extreme Endurance ismini taşıyan yeni hafıza kartı dayanıklılık ile birlikte yüksek kapasiteleri de sunuyor. 3D NAND bellek modülleri sayesinde 4K üzere yüksek çözünürlüklerde bile transfer oranları ana akım kartlardan yüksek tutulmuş. Ayrıyeten yapay zekâ süreçlerinde de en akıcı tecrübeyi sağlıyor.

WD Purple SC QD312 Extreme Endurance microSD kartı UHS 1 ve Class 10 standartlarını sunuyor. Yazma suratlarında 65MB/s, okuma suratlarında ise 100MB/s düzeyine çıkabiliyor. Yazma ömrü ise 768TBW üzere epey dikkat cazibeli bir sayıda.

Bununla birlikte görüntü oynatımlarında akıcılık sağlayan V30 standardına yer vermeyen hafıza kartı 64GB-128GB-256GB kapasiteler ile piyasaya çıkacak. Hali hazırda kartın fiyatı belirli değil. V30 standardına değer verenler ise uzun yazma ömrü dışında birebir özellikleri sunan WD Purple SC QD102 hafıza kartını kıymetlendirebilir.

 

Başa dön tuşu