Windows 10 ilk kez çocuklar için kendin yap setine dahil oldu

PC toplama uzun yıllardır bilgisayar kullanıcılarının tercih ettiği bir alan ve bunun için temel de olsa bir deneyim gerekiyor. Başka türlü topladığınız bir kasanın hiç çalışmaması yahut baştan arızaya düşmesi başınıza gelebiliyor.

Kano PC özellikleri ve fiyatı

Kendin yap – DIY setleri ile tanınan Kano teşebbüsü Microsoft ile iş birliği yaparak çocuklara bilgisayar toplamanın temellerini anlatabilmek için yeni bir set hazırladı. Kano PC ismindeki yeni set kolay lakin gelişmiş bir bilgisayar barındırıyor.

Set içerisinde Windows tablet bilgisayar yer alıyor. Biraz kalın olan bu kasada bileşenleri görebilmeniz mümkün. Ayrıyeten bir batarya, bir hoparlör ve bir klavye aksesuarı da yer alıyor. Çocuklar kolay bir biçimde bu bileşenleri toplayarak bilgisayarlarını çalışır hale getiriyorlar.

 

Kasa içerisinde Intel Atom x5-Z8350 4 çekirdekli işlemci, 4GB RAM DDR3L, 11.6 inçlik dokunmatik ekran, 64GB (eMMC) bellek, çeşitli LED bildirim ışıkları halinde özellikler mevcut.

Kano PC standart Windows uygulamaları yanında kodlamayı öğretecek uygulamalara da sahip. Ayrıyeten bileşenlerin nasıl çalıştığını anlatan eğitim uygulamaları da mevcut. Çocuklar büyüteç ile bu modüllerin nasıl çalıştığını inceleyebiliyor. Kano PC seti 300$ fiyat etiketine sahip.

 

Başa dön tuşu