Xbox Elite Controller 2 tanıtıldı

E3 konferansını tamamlayan Microsoft, merakla beklenen konsolunun yanında yeni kontrolcüsünü de duyurdu. Oyuncuların beğenerek kullandığı Xbox Seçkine Controller yeni sürümüyle karşımıza çıkıyor. Xbox Seçkine Wireless Controller Series 2 ismindeki oyun kolu, USB-C ve Bluetooth dayanağına sahip.

Daha fazla dayanıklılık ve ferdileştirme

Xbox Seçkine Wireless Controller Series 2 kullanıcıların daha fazla ferdileştirme yapmasına imkan tanıyor. Örneğin denetim çubuğunun gerginliğini ayarlayabiliyorsunuz. Yanında gelen tornavida gibisi araç ile istediğiniz sertliğe getirmeniz mümkün. Ayrıyeten eski versiyonda olduğu üzere denetim çubukları için farklı konfigürasyonlar (boyut, doku vb.) kullanabiliyorsunuz.

Microsoft’un belirttiğine nazaran yeni denetimcinin şarj edilebilir bataryası tek şarjla 40 saate kadar oyun tecrübesi sunabiliyor. Alt kısımları ise tutuşunuzu rahatlatmak için kauçuk malzeme ile kaplanmış. Dayanıklılık konusunda da özel çalışmalar yapıldığının altı çizildi. Son olarak üç farklı tuş profilini hafızada tutabildiğinizi belirtelim.

Kısacası sevilen Xbox Seçkine Controller modeli yeni özellikler ile güncelleniyor. Xbox Seçkine Wireless Controller Series 2’nin birinci imajı sızdırılalı neredeyse bir yıl olmuştu. Sonunda gün yüzüne çıkmış oldu. Yeni oyun kolu 4 Kasım tarihinde 24 ülkede 179.99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Aktiflik esnasında gösterilen tanıtım görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu