Xiaomi Mi 9T’nin resmi kutu açılımı videosu yayınlandı

Çinli taşınabilir teknoloji devi Xiaomi‘nin geçtiğimiz Çarşamba günü Avrupa‘da lanse etmiş olduğu Mi 9T‘nin bu pazartesi satışa çıkması planlanıyor. Redmi K20’nin küresel versiyonu olarak karşımıza çıkan aygıt şimdi raflara ulaşmadan evvel, Xiaomi’nin resmi YouTube kanalı aygıtın temel teknik özelliklerini ve kutusundan çıkan aparatları içeren bir görüntü yayınladı.
 

Diğer Xiaomi telefonlarında olduğu üzere Xiaomi Mi 9T‘nin kutusundan da ikram bir kılıf çıkıyor. Evvelki modellerin kutularından çıkan kılıflar yumuşak bir silikondan yapılmışken, Mi 9T‘nin kutusunda sert plastikten imal edilmiş bir kılıf karşımıza çıkıyor. Kutunun geri kalan kısmında ise her telefonun kutusunda bulunan standart kılavuzlar, SIM kart yuvasını çıkarmaya yarayan bir iğne, 18W‘lık şarj aygıtı ve bir USB-C kablosu bulunuyor.

Videodaki öbür odak noktaları ortasında ise ekrana gömülü parmak izi sensörü, 20 MP‘lik pop-up selfie kamerası ve Xiaomi‘nin gündelik kullanımda iki güne kadar dayanabildiğini sav ettiği 4.000 mAh‘lik batarya yer alıyor. Mi 9T’nin epeyce tezli gözüken üçlü kamera heyetimi da görüntüde dikkat çekilen noktalardan biri lakin aygıtın kamera performansı hakkında kesin bir yargıda bulunabilmek için hala beklememi gerekiyor.

Xiaomi Mi 9T,siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleri ile alıcı bulacak. Aygıtın siyah varyantı karbon fiber bir kaplamaya sahipken, öbürleri gradyanlı bir görünüme sahipler.

Ülkemizde de satışa sunulacak olan aygıt, 17 Haziran‘dan itibaren alıcı bulmaya başlayacak. Aygıtın 6 GB RAM / 64 GB dahili depolamalı varyantı 329 euroluk(370 dolar) bir fiyat etiketiyle, 6 GB RAM / 128 GB dahili depolamalı varyantı ise 369 euroluk(415 dolar) bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek. Aygıtın Türkiye fiyatını ise 18 Haziran‘da düzenlenecek aktiflik ile öğreneceğiz.

Ek olarak Mi 9T‘nin 64 GB dahili depolamalı varyantı aygıtın piyasaya sürüldüğü günden itibaren birinci tedarik sona erene kadar 299 euroluk indirimli bir fiyat etiketi ile alıcı bulacak.

Başa dön tuşu