Xiaomi Mi CC9e’nin render görüntüsü sızdırıldı

 

Çinli taşınabilir teknoloji devi Xiaomi ile ürettiği kamera uygulamaları ve özçekim odaklı akıllı telefonlarıyla tanınan hemşehrisi Meitu, geçtiğimiz yıl hem Çin pazarına hem de küresel pazara yönelik akıllı telefonlar üretmek için güçlerini birleştirmeye karar vermişlerdi.
 

İkili tarafından geliştirilen birinci akıllı telefon modeli Mi CC9‘un dizaynını ortaya koyan bir afiş geçtiğimiz günlerde Hintli bir kaynak tarafından sızdırılmıştı. Aygıt katlanabilir bir kamera modülüyle geliyordu ve epeyce füturistik bir görünüme sahipti.

Şimdi ise aygıtın daha uygun bir fiyata, daha mütevazi bir görünüme ve daha düşük bir donanıma sahip olan varyantı Mi CC9e‘nin render imajları sızdırıldı.
Tasarım lisanı Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde piyasaya sürmüş olduğu amiral gemisi modeli Mi 9 ile bir oldukça benzerlik taşıyan aygıt, sızdırılan render manzarasından anlayabildiğimiz kadarıyla üçlü art kamera suramı, su damlası biçiminde bir çentik ve ekrana gömülü parmak izi okuyucu ile karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten kayda kıymet bir detay olarak, bir üst modeli Mi CC9‘un arkasında Meitu logosu yer alırken bu aygıtta Xiaomi logosu karşımıza çıkıyor. 
Arka kamera kurulumunda 48 megapiksel çözünürlüğünde bir ana sensör bulunan aygıtın ön tarafında ise 32 megapiksel çözünürlüğünde bir özçekim kamerasının yer alacağı söyleniyor. Ayrıyeten aygıtın 6.39 inç genişliğinde bir ekran ile 18W süratli şarj dayanağına sahip 4.000 mAh‘lik bir bataryaya sahip olması ve gücünü Snapdragon 712 yonga setinden alması bekleniyor.

Başa dön tuşu