Yeni grafikleriyle Quake II, Haziran’da ücretsiz olarak Steam’e geliyor – Güncellendi

Nvidia’nın yeni RTX serisi kartları, özel olarak ray tracing ismi verilen teknolojinin reklamıyla sunuldu. Işık parçacıklarını gerçek vakitli olarak takip ederek yansımaları oluşturan grafik kartları, evvelce bu bahiste önemli meşakkatler yaşıyordu. Bu yeni grafik akımının takviyesini alarak güncellenen Quake II, ray tracing ile birlikte 6 Haziran’da Steam’e eklenecek ve daha evvel Quake II oyununu satın alanlar için fiyatsız olacak.
Resident Evil 2, Shadow of the Colossus ya da yakında çıkacak Final Fantasy VII Remake üzere baştan yapılmış değil de ufak grafik dokunuşları yapılmış olacak Quake II sürümü, daha evvel oyunu alanlardan ek fiyat talep etmemesi sayesinde büyük ilgiyle karşılanacaktır.
Güncelleme: Kaynaklarda yapılan güncellemeler ışığında, Quake II RTX versiyonu, oyunun standart hâline daha evvel sahip olanlar için tam olarak oynanabilir olacak. Oyuna daha evvel sahip olmayanlar ise oyunun yalnızca üç kısmına erişebildikleri bir demo sürümünü oynayabilecek. Steam’de Quake II fiyatı, şimdilik 14,99 TL’den listelenmekte. Yazıda sürümün büsbütün fiyatsız olacağını belirten kısımlar değiştirilmiştir. 

Başa dön tuşu