Zorlu koşullar için geliştirilen fotoğraf makinesi Olympus TG-6’nın özelliklerı sızdı

Fotoğraf makineleri ve kameralarla ilgili söylenebilecek şeylerden biri de hassas ve kırılgan olmalarıdır. Bu da aygıtların, şiddetli hava ve tabiat şartlarında kullanmanın düzgün bir fikir olmayacağı manasına geliyor. Lakin Japonya merkezli Olympus‘un tam da bu şartlar için ürettiği Tough TG serisi için tıpkı şeyleri söyleyemeyiz.

Selefine nazaran daha dayanıklı

Eğer şirketin 2017 yılında piyasaya sürdüğü Olympus Tough TG-5 modeli hoşunuza gittiyse, halefinin de yolda olduğunu belirtelim. Fotoğraf makineleri konusunda muteber kaynaklardan biri olan Photo Rumors, yaklaşmakta olan Tough TG-6‘nın teknik özelliklerini paylaştı. Yeni fotoğraf makinesinin selefine nazaran daha sağlam olacağı öngörülüyor. Olympus TG-6, -10 dereceye kadar soğuğa, 100 kg basınca, 2.13 metreye kadar düşmeye ve 15 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip olacak.

Kamerayla ilgili teknik özelliklere gelince, aygıt 12 megapiksel çözünürlüğe sahip 1/2 inç BSI CMOS optik manzara algılayıcısı barındıracak.  Hassasiyet aralığı ISO 100 – 1600 olacak ve üst hududu ISO 12800 olarak ayarlanabilecek. TG-6’nın işlemcisinin ise Olympus TruePic VIII olacağını da belirtelim. 3 inç ekrana sahip olacak fotoğraf makinesinin fiyatının ne olacağı ise şimdilik belirli değil.

Başa dön tuşu