250 TL altı en iyi akıllı bileklik modelleri – Şubat 2020

Teknolojinin insanlara sunduğu en değerli eserlerden biri olan ve son devirlerde birçok teknoloji şirketi tarafından piyasaya sürülen akıllı bileklik modelleri dizaynları, yapıldıkları materyaller ve birçok özellikleri bakımından sıkı bir rekabet içerisindeler. Birçok kullanıcının vazgeçilmez elektronik eseri olan akıllı bileklikler teknolojinin gelişimine paralel olarak hergeçen gün özelliklerine bir yenisini daha ekliyor.

Günümüzde giyilebilir teknolojik eserlerin başında yer alan akıllı bileklik modelleri kullanıcılara sunduğu hizmet ile günlük hayatta vazgeçilmez eserler olmayı başardılar. Hayatı kolaylaştırmaya yönelik olarak birçok özelliği sayesinde kullanıcılara yardımcı olan akıllı bileklik modelleri teknolojinin öncüleri olan Samsung, Huawei ve Xiaomi üzere birçok teknoloji şirketi tarafından kullanıcılara sunulmakta.

Sahip olduğu özellikler ile kullanıcıların adeta şahsî asistanı yerine geçen akıllı bileklik modelleri, kullanıcıların birçok aktivitesi ile ilgili bilgi tabanı oluşturabiliyor. Sıhhat ile ilgili birçok bilgiyi de kullanıcılara sunan akıllı bileklikler uzun müddet hareketsiz kalmanız durumunda sizi hareket etmeye teşvik edecek ikazlar veriyor.

Akıllı telefonunuz ile koly bir halde ilişki kuarabilen akıllı bileklikler telefonunuza gelen arama ve iletileri anlık olarak bildirebiliyor.

Farklı büyüklüklerde piyasada satılan akıllı bileklikler olağan saatlere nazaran hayli hafif eserler olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar birçok özelliği bünyesinde barındıran akıllı bileklikleri tercih ederken nasıl bir tercih yapacakları konusunda kararsız kalabilirler. Bunun için alacakları akıllı bilekliğin istedikleri özelliklere sahip olup olmadığına dikkat etmeliler. Örneğin tertipli spor yapan kullanıcılar aktivitelerini kayıt altına alabilmek, sıhhat bilgilerinden olan nabz ölçme, kalp ritmi, adım sayma, kalori hesabı üzere özellikleri depolayabilen bir akıllı bilekliği tercih etmeliler.

Akıllı bir bileklik satın alırken kullanıcıların en çok dikkat ettikleri özellikler ortasında  su geçirmezlik, uzun pil ömrü, ekran büyüklüğü, kısa şarj müddeti, anlık bildirim ve hatırlatıcı, Bluetooth ilişkisi, adım sayma, uyku, nabız ve kalp ritmi ölçme, yakılan kalori hesabı ve gelen bildirileri görebilme özellikleri yer almakta.

İşte Şubat ayı aktüel fiyatlara nazaran piyasada 250 TL altında satılan en uygun akıllı bileklik modelleri;

Xiaomi Mi Band 4 (200-210 TL)
Teknik Özellikler
Uyku takibi, bildirimleri/mesajları/aramaları görme, titreşim özelliği
50 metre suya kadar dayanıklılık
Sesli asistan , Bluetooth 5.0
0,95 inç 120 x 240piksel Çözünürlükte AMOLED Renkli Ekran
5ATM suya dayanıklılık derecesi (50 metreye kadar)
135mAh pil ile tek bir şarjla 20 günden fazla kullanım

Huawei Band 3e (170- 180 TL)
Teknik Özellikler
7 bilgi izleme özelliği Taban temas mühleti, Eversiyon gezisi ,Ritim
Adım uzunluğu ,Dönme açısı ,İniş etkisi
Çalışan form tahlili özelliği ile Profesyonel Koşu Antrenörü
Bekleme modunda, 14 gün boyunca kesintisiz çalışan uzun pil ömrü
Sürekli ikaz, alarm, davet ve hareket hatırlatmaları akışı
Çalışma modunda 40 tam saate kadar destek
Adımsayar, Su Geçirmezlik, Uyku Takibi

Samsung Galaxy Fit e (175- 190 TL)
Teknik Özellikler
İşlemci MCU Cortex M0 96 MHz
RAM 128 KB dahili RAM + 4MB depolama
Batarya 70 mAh
İşletim sistemi Realtime OS
Boyutlar 16.0 x 40 x 2 x 10. 9
50 metre (5ATM) su geçirmezlik
Kalp Ritmi Ölçme

Başa dön tuşu