Apple mağazalarında LG UltraFine 5K ekran satışı durduruldu

Apple, geçtiğimiz ay LG UltraFine 4K ekran satışlarını çevrimiçi mağazalarında durdurmuştu ve biz bunu sizlere haber olarak sunmuştuk. Artık sızan bilgiler de şirketin Apple Store’larda LG UltraFine 5K ekran satışlarını da durdurduğunu gösteriyor.

Apple kendi ekranlarını üretebilir

Apple uzun bir müddettir bilhassa Mac bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmış ekranlar için LG ile birlikte çalışıyordu. Lakin gelen haberler gösteriyor ki, satış mağazalarında “Tükendi” olarak gösterilen LG UltraFine 5K ekranlar bir daha satışa sunulmayacak. Çünkü bu durum geçtiğimiz ay durdurulan LG UltraFine 4K ekran satışlarıyla birlikte değerlendirildiğinde, Apple ve LG’nin iş ortaklığının da bu noktada sonlanacağı belirtiliyor.

Ayrıca Apple’ın kendi 32 inç 6K çözünürlükteki ekranlarını üretmeyi planladığına dair söylentiler de mevcut. Bu söylentiler de LG ile yapılacak olan mümkün ayrılığı doğrular nitelikte diyebiliriz. Yeni ekran Apple’ın profesyonel kullanıcı kitlesini hedefleyen yüksek kaliteli bir ekran olarak tanımlanıyor ve bu nedenle pahalı olması kuvvetle olası.

Başa dön tuşu