29 TL değerindeki Transistor, Epic Store’da ücretsiz oldu

PC oyunculuğunun son zamanlardaki yeni beğenilen marketi olan Epic Games Store, fiyatsız oyun kampanyalarına devam ediyor. Artık de bilim kurgu temalı aksiyon rol yapma oyunu Transistor kısa bir müddetliğine fiyatsız oldu. Transistor’un olağan satış fiyatı Steam ve Epic Games Store’da 29 TL’ydi.

Bilim kurgu temalı bir aksiyon rol yapma oyunu olan Transistor; kıssası, oynanışı ve farklı sanat anlayışıyla dikkat çekiyor. Oyunda Red isimli bir karakteri denetim ediyoruz. Ünlü bir müzikçi olan Red, Transistor isimli kılıç gibisi bir silahı bulmasının akabinde sesini kaybediyor. Red’in sesi; silahı bulduğu meyyit adamın şuuru ve sesiyle birlikte artık Transistor’un içinde zapt edilmiş durumda. Red artık Transistor’u kullanarak bu işin sırrını çözmeye çalışacak ve beklenmedik gizemli olaylarla gayret edecek.

Supergiant Games tarafından geliştirilen Transistor, 2014 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. Oyunun incelemeleri ve yorumlarına baktığımızda oldukça olumlu yansıların olduğunu görüyoruz. Epic Games Store yeniden oyuncuları sevindirecek bir atak yapmış.

Transistor’u çabucak artık Epic Games Store’dan edinebilir ve Epic Games Launcher yardımıyla da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Kampanya 2 Mayıs’a kadar kadar devam edecek. Epic Games Store’un bir sonraki fiyatsız oyunu ise World of Goo olacak.

Oyunun tanıtım yazısı:

Bastion’ın yaratıcılarının yeni oyunu olan Transistor, kaynağı bilinmeyen eşsiz bir silah kullanarak fütürist yapılara sahip etkileyici bir kentte savaşacağınız, bilim kurgu temalı bir aksiyon rol yapma oyunudur. Transistor, düşünmeye zorlayan stratejik planlamayı süratli aksiyon tecrübesiyle kusursuz halde birleştirerek oyuna etkileşimli bir yapı ve sizi oyunun atmosferine çeken güçlü bir anlatım katıyor. Maceranız boyunca Transistor’ın evvelki sahiplerini arayacak ve bu silahın gizemlerini adım adım çözeceksiniz.

Önemli Özellikler

– Bastion’ı yaratan gruptan orijinal bir dünya
– Mümkün olan binlerce Function (İşlev) işlevini kullanarak güçlü silahınız Transistor’ı yapılandırın
– Güçlü stratejik planlama modu ile birleştirilmiş aksiyon dolu gerçek vakitli dövüşler
– 1080p çözünürlüğe sahip, canlı, el ile hazırlanmış çizimler
– Yepyeni oyun müzikleri aksiyon sahneleri ilerledikçe dinamik olarak değişiyor
– Saatler uzunluğunda etkileşimli seslendirme, derin ve sizi oyunun atmosferine çeken bir öykü yaratıyor
– “Recursion” (Tekrarlama) özelliği, kıssa bittikten sonra yeni dövüş seçenekleri ve yeni Function (İşlev) kombinasyonları sunuyor
– PC’ye uygun halde hazırlanmış büsbütün özelleştirilebilir kontroller 

Başa dön tuşu