Nintendo Switch Mini sızdırıldı

Konsol dünyasında büyük muvaffakiyet yakalayan ve kimi ülkelerde en çok satan konsol unvanını ele geçiren Nintendo Switch tabiri yerindeyse Lite bir versiyon ile yine karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Nintendo Switch küçük neler sunuyor?

Bir kılıf üreticisinin sızdırdığı görseller yeni konsolun tasarım konseptini ortaya koyuyor. Nintendo Switch küçük daha çok Nintendo 2DS gibisi yekpare bir yapıda. Aslında beklentiler de bu şekil bir tasarım konsepti istikametindeydi.

Konsolda iki adet D-Pad kolu, taraf tuşları, tetik tuşları ve irtibat noktaları net bir halde görülüyor. PSP yahut PS Vita da tekrar vaktinde emsal bir tasarım çizgisiyle gelmişti.

Nintendo Switch küçük orjinal konsoldan büsbütün farklı bir bakış açısına geçmiş oluyor. Nintendo Switch olağanda Joy-con kontrolcüleriyle birebir aygıtta birden fazla kişiyi oyuna dahil ediyordu. Oyunlar da bu konseptte hazırlanıyordu. Aslında konsolun ilgi görmesinin sebebi de bu paylaşımdı.

Nintendo Switch küçük ise tek başına oynanan bir konsol. Oyunlar da buna nazaran hazırlanacak. Birden fazla aygıtın dahil olduğu lokal oyunlar da olacaktır fakat herkesin bu aygıta sahip olmasını beklemek pek mümkün değil. Tekrar de Nintendo değerli satış sayılarına ulaşacağını düşünüyor.

 

Başa dön tuşu