8K TV Türkiye pazarına bu fiyat ile girdi!

4K çözünürlüklü televizyonlarla kıyaslandığında çok daha yüksek çözünürlük kalitesi sunan 8K televizyonlar sundukları manzara kalitesiyle üst seviye manzara tecrübesi vadediyor. Bu alanda Samsung’un satışa çıkardığı birinci eser olan 8K QLED TV ise 280 bin TL‘lik fiyat etiketine sahip.

8K TV Türkiye pazarına bu fiyat ile girdi!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 8K çözünürlüğündeki QLED TV’sinin Türkiye fiyatı belirli oldu. Şirketin mart ayında Antalya’da düzenlediği MENA Forum 2019 etkinliğinde sergilediği ve mayıs ayında satışa çıkacağını duyurduğu 98 inçlik 8K QLED TV’nin Türkiye’deki peşin satış fiyatı KDV dahil 279 bin 999 TL olarak belirlendi. Online kanallardan Türkiye’de satışına başlanan 8K QLED TV’nin KDV’sinin bile 42 bin TL‘yi geçtiğini ayrıyeten belirtelim.

Kredi kartı ile almak isteyenlere aylık 93 bin 333 TL’lik 3 taksit seçeneği sunulan eser Samsung Türkiye’nin online satış mağazasında yerini aldı. Samsung 98” Q900R QLED 8K TV, bir Quantum işlemci 8K chip gömülü olarak geliyor. 4K UHD’den 4 kat ve Full HD’den 16 kat daha yüksek bir çözünürlüğü destekleyen Samsung QLED 8K Q900R, 33 milyon pikselden (7680 x 4320) fazla çözünürlüğe sahip.

Televizyon geriden aydınlatmayı denetim eden Direct Full Array 16X , TV’deki içeriğe nazaran parlaklık ve sesi otomatik olarak ayarlayan akıllı modu, aygıtın kablolarını gizleyen One Connect Box üzere özelliklere sahip. Samsung QLED 8K Q900R ayrıca 60W ses çıkışı, HDR 10+, 4 HDMI/3 USB girişi ve dahili Wi-Fi takviyesini de içinde barındırıyor.

Televizyon arttan aydınlatmayı denetim eden Direct Full Array 16X , TV’deki içeriğe nazaran parlaklık ve sesi otomatik olarak ayarlayan akıllı modu, aygıtın kablolarını gizleyen One Connect Box üzere özelliklere sahip. Samsung QLED 8KQ900R ayrıyeten 60W ses çıkışı, HDR 10+, 4 HDMI/3 USB girişi ve dahili Wi-Fi takviyesini de içinde barındırıyor.

Elektrik faturası bile dudak uçuklatıyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘un bu TV modeli için yıllık 1025 kWh‘lik güç tüketimi açıkladı. Türkiye’de meskenlerdeki ortalama tarife dikkata alındığında, 8K QLED TV‘nin yıllık elektrik faturasının 600 TL‘yi aştığı söz ediliyor.

Yapay zeka tabanlı teknolojiye sahip!

Ayrıca Samsung’un 8K QLED TV’si ile kullanıcılar iTunes’dan satın aldıkları sinema ve dizi üzere içeriklere de ulaşabiliyor. Samsung 98” Q900R QLED 8K TV’de yer alan Samsung‘un yapay zeka tabanlı teknolojisi, internet üzerinden, dekoder aracılığıyla, HDMI irtibat, USB yahut taşınabilir ekran yansıtma ile içerik izlerken, içeriğin kendi çözünürlüğünden bağımsız olarak farklı tıptaki içerikleri tanıyabiliyor ve imaj kalitesini yaklaşık 8K’ya yükseltebiliyor. 

Başa dön tuşu