AirPods Lite modeli geliyor: Apple’ın en ucuz kablosuz kulaklığı olacak

Apple, şu anda dört farklı AirPods modeli satıyor. AirPods, epeyce tanınan kulaklıklar ortasında lakin ucuz değiller. Teknoloji analisti Jeff Pu, şirketin şu andan daha ucuz kablosuz kulaklık modelleriyle rekabet edebilmek ismine yeni AirPods Lite üzerinde çalıştığını söyledi.

AirPods Lite biraz daha uygun fiyatlı olacak

Apple’ın şu anda satıştaki en eski kablosuz kulaklık modeli AirPods 2. jenerasyon ve Türkiye fiyatı -Apple Online Store’da- 3000 TL. Bir üst modelin (AirPods 3. nesil) fiyatı 4200 TL. Pro modelde fiyat 5400 TL’ye kadar çıkıyor. Analist Pu’ya nazaran Apple, bu seriye daha uygun fiyatlı bir model eklemeye hazırlanıyor. AirPods Lite özellikleri hakkında şimdi bir bilgi yok.

AirPods satışlarının düşmesi bekleniyor

Daha öncesinde Apple’ın AirPods ile AirPods Pro ortasındaki boşluğu doldurmak için tasarlanmış bir eser olan AirPods Pro Lite üzerinde çalışıyor olabileceği söylentileri çıkmış lakin AirPods Pro Lite ile ilgili söylentiler 2020 sonunda azaldı. Pu, AirPods’a olan talebin önümüzdeki yıl düşeceğini argüman ediyor. Apple, geçtiğimiz yıl 73 milyon AirPods sattı. Pu, bu sayının 2023’te 63 milyona düşeceğini söylüyor.

Başa dön tuşu