AirPods’a rakip geldi! Xiaomi Mi Air 2S kablosuz kulaklığını tanıttı

Ülkemizde de epey aktif bir görünüm çizen Xiaomi, şu ortalar teknoloji tutkunlarını eser bombardımanına tutuyor desek yeridir. Neredeyse 2 haftada bir akıllı telefon model yelpazesine yeni eserler ekleyen Çinli üretici, giyilebilir teknolojiler tarafını da ihmal etmiyor.

Uzun bir müddettir kablosuz kulaklık tarafında yeni eser tanıtmayan Xiaomi sessizliğini bozdu ve Mi Air 2S modelini tanıttı.

Xiaomi Mi Air 2S kablosuz kulaklığını tanıttı

Xiaomi Mi Air 2S tasarım açısından AirPods’u andırıyor. Yalnız kulaklığın sap kısımlarının çok derecede kalın göründüğünü de belirmek gerekiyor.

Mi Air 2S selefine oranla yüzde 70 daha uzun bir pil ömrüne sahip. Kulaklığı tek şarjda 24 saat kullanabiliyorsunuz. Yani şarj kutusu ile birlikte kulaklıkları tam şarj ettikten sonra, 24 saat prizle bir işiniz olmuyor.

Ayrıca kulaklıkların da 5 saatlik kullanım müddetine sahip olduğunu belirtelim. Mi Air 2S’in kutusunda type-c temasının yanı sıra Qi şarj takviyesi de bulunuyor. Yani kulaklık kabınızı ister kablo ile isterseniz de Qi şarj standıyla şarj etmeniz mümkün.

Aktif gürültü engelleme özelliğinin bulunmadığı kulaklıkta, ikinci bir mikrofon sayesinde görüşme yaparken sesinizin karşı tarafa net bir formda ulaşması kolaylaştırılmış. Dokunmatik sensorler ve IR üzere özelliklerin de bulunduğu kulaklık MIUI tabanlı telefonlarla tam ahenk içerisinde çalışıyor.

Xiaomi Mi Air 2S fiyatı Çin için 400 yuan olarak belirlenmiş. Bu da yaklaşık olarak 56 dolar yapıyor. Muhtemelen Xiaomi Mi Air 2S Türkiye fiyatı da 400 TL ile 500 TL ortasında olacaktır.

Başa dön tuşu