AMD’den Apple özel çift birimli Radeon Vega II ekran kartı

Bir müddettir Apple ile Mac bilgisayarlar için özel bir iştirak yapan ve yalnızca bu aygıtlara özel grafik kartları geliştiren AMD tekrar sahnedeydi. Yeni Mac Pro iş istasyonunun ekran kartları kesimde bir birinci olacak.

Radeon Pro Vega II Duo neler sunuyor?

AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı 7nm Vega 20 grafik ünitesini temel alıyor. 4096 Stream işlemcisi barındıran ekran kartında 1.7GHz pik frekans pahası, 32GB HBM2 bellek, 1TB/s bant genişliği, PCI-Express 3.0 x16, InfinityFabric iç temas özellikleri ile birlikte geliyor.

Radeon Pro Vega II Duo ise uzun bir ortadan sonra firmanın çıkardığı birinci çift grafik üniteli ekran kartı olacak. Ayrıyeten kesimde de birinci iki Vega üniteli ekran kartı unvanına sahip. İki adet Vega 20 grafik ünitesi barındıran ekran kartı bir köprü yongası ile bunları birbirine bağlıyor. InfinityFabric iç temas ile üniteler 84.5 GB/s düzeyinde bağlantı kuruyor.

Sadece Mac Pro modellerine mahsus kalacak olan Pro Vega II Duo ekran kartı bölümün de en güçlüsü olma özelliğine sahip. AMD ortağı için Metal 3D yüklü olarak ağır optimizasyonlar da yapmış.

 

Başa dön tuşu