Android ve iOS platformları için yeni bir Pokemon oyunu yolda

Çıktığı günden itibaren adeta bir fenomen haline gelen Pokémon GO oyunu birçok şirketin iştahını kabartmıştı. İmalcisi olan Niantic şirketine milyar dolarlar kazandıran artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı bu oyuna Japonya’dan yeni bir alternatif geliyor.

Nasıl bir muvaffakiyet yakalayacağı merak konusu

Pokemon Masters ismi verilen bu oyunun geliştirici şirketi DeNa, oyunun yaz ayları içinde taşınabilir platformlara geleceğini açıkladı. Android ve iOS  cihazlar içiln geliştirilen Pokemon Masters, şirketin birinci oyunu değil. DeNa, Nintendo‘nun  Super Mario Run ve Fire Emblem Heroes üzere oyunlarının gelişimine de katkı sağlamış bir şirket.

Pokemon Masters oyununun öyküsü, eğitmenlere tek bir Pokemon kontrolünün sağlandığı yapay Pasio adasında geçecek. Muhtemelen fiyatsız olarak indirilebilecek bu oyunda, oyun içi satın alımlar olması bekleniyor. Niantic şirketinin devasa bir gelir elde ettiği Pokémon GO sonrasında, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Harry Potter: Wizards Unite oyununda bile, birinci günkü Pokémon GO gelirinin sadece yüzde 4’ünü kazandığı düşünülürse, Pokemon Masters oyunun nasıl bir başarı sağlayacağı ise merak konusu.

Başa dön tuşu