AnTuTu, Haziran ayının en performanslı Android telefonlarını listeledi

AnTuTu tertipli olarak her ayın en performanslı akıllı telefonlarını yayınlıyor. Android telefonlar için yapılan liste, Haziran ayı için güncellendi. Oyuncu odaklı telefonların listenin zirvesini işgal ettiğini söyleyebiliriz. Gelin 2019’un birinci yaz ayı geride kalırken, en performanslı Android telefonları birlikte inceleyelim.

Nubia Red Magic 3 zirvede

Akıllı telefon pazarında son yılların tanınan akımlarından biri oyuncu odaklı telefonlar. Neredeyse tüm firmalardan oyuncu telefonu gördük. Haziran ayı listesinin tepesi de oyuncu odaklı bir telefon olan Nubia Red Magic 3’e ilişkin. AnTuTu testinden ortalama 382,331 puan almayı başaran Nubia Red Magic 3, dahili fanla geliyor. Görünen o ki dahili fan vazifesini yerine getirerek Red Magic 3’e birinciliği getirdi. Bu noktada listedeki tüm telefonların Snadpragon 855 yonga setinden gücünü aldığını belirtelim. Yani soğutma üzere farklı bahislerde tezli firmalar kendilerini öne çıkarmayı başarıyor.

İkincilik tekrar bir öbür oyuncu odaklı telefon Black Shark 2‘ye ait. 375,592 puan alan Black Shark 2, Xiaomi’nin oyuncu odaklı alt markası olarak raflarda bulunuyor. Üçüncülük ve dördüncülük ise tekrar Xiaomi modelleri olan Mi 9 Transparent Edition ile Mi 9’a ilişkin.

OnePlus 7 Pro içinde bulunduğumuz yılın en çok konuşulan bir öteki Android telefonu. AnTuTu Haziran listesinde de 368,307 puan ile beşinciliği kendine yer edinmiş. Meizu’nun amiral gemisi 16S altıncı, OnePlus 7 yedinci sırada. Xiaomi, Redmi alt markasıyla sekizinci sırada tekrar karşımıza çıkıyor. Redmi K20 Pro 367,003 puan almayı başarmış. Listenin son ikilisi ise Samsung Galaxy S10+ ve Galaxy S10 modelleri.

Her AnTuTu haberimizde belirttiğimiz üzere bu skorlar ve listeleme, aygıttan alacağınız deneyimi yansıtmak açısından yeterli değil. Lakin performans noktasında, firmalara birbirleriyle yarışabilecekleri yeni bir alan yaratılıyor. Kullanıcılar da alacakları aygıt için ön izlenim sahibi olabiliyorlar. Son olarak Haziran ayı listesine Snapdragon 855 yonga setinin ve Çinli üreticilerin damgasını vurduğunu söyleyelim.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu