Sony’yi PlayStation 4 satışları uçurdu!

102,8 milyon satış sayısına ulaşan PlayStation 4, PlayStation’ı ve Nintendo Wii‘yi geride bırakarak tüm vakitlerin en çok satan ikinci oyun konsolu olmayı başardı.

Sony’yi PlayStation 4 satışları uçurdu!

Sony, geçtiğimi temmuz ayının sonunda PlayStation 4’ün toplam satış sayısının 100 milyona ulaştığını açıklamıştı. Şirket yeni eklediği datalar ile birlikte bu satış sayılarını güncelledi.

Şirket açıklamasına nazaran; PlayStation 4 temmuz ve eylül ayları ortasında 2.8 milyon adet satarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmış. Toplamda ise konsolun 102,8 milyon satış sayısına ulaşmış olduğu açıklandı. PlayStation 4‘ün ulaşmış olduğu satış sayıları PlayStation’ı ve Nintendo Wii‘yi geride bırakarak konsolu, tüm vakitlerin en çok satan ikinci oyun konsolu olmasını sağladı.

Sony’nin PlayStation 2’den sonra en çok satan oyun konsolu PS4 olmuş. Ayrıyeten şu ana kadar 61.3 milyon adet PS4 yazılımı oyunculara satılmış. PS4’ün satış sayılarından hayli şad olan Sony, Şubat 2020’de PlayStation 5’i duyurmaya hazırlanıyor. Bakalım tıpkı başarıyı yeni konsolunda elde edebilecek mi?

Sizler bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu